top of page

HAKKIMIZDA

Macro Akademi Eğitim ve Danışmanlık, 20 Yıl Üzeri Deneyimli Kadrosuyla Tüm Sektörlere Yönelik Eğitim, Yönetim ve Finansal Danışmanlık Hizmetleri Sunmaktadır. Kobilerden, Holdinglere. Start-Up’tan Yeniden Yapılandırmaya, Genel Yönetimden, İnsan Kaynaklarına Kadar Tüm İhtiyaçlarınızda Yanınızdayız.

EĞİTMEN VE DANIŞMANLARIMIZ
Mehmet Gürsu Çelensu

Genel Koordinatör / Baş Danışman

Mehmet Gürsu Çelensu; Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra Huddersfield Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (MBA) ve yine Huddersfield Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Doktora yapmıştır.

Sırasıyla JP Morgan Bank (UK); Türkiye Masası Şefliği, Gen-pa/ Erdem Holding; İcra Kurulu Üyeliği, IPEKYOL/ Ayaydın-Miroglio Group; Yönetim Kurulu Üyeliği, Unitim Holding/ Moda Mağazacılık İcra Kurulu Üyeliği, CC Consulting Group (UK); Strateji Başdanışmanlığı, Lufian Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyeliği ve Macro Retail Akademi Genel Koordinatörlüğü olarak 23 yıllık iş deneyimine sahiptir.

Arelsem, IMA, ITKIB ve MacroRetail Akademide; Stratejik Perakende Yönetimi, Perakende Mağaza Yönetimi, Perakendeciler için Finans, Perakende Matematiği, Perakende Metrikleri ve KPI'lar, Mağazacılık Satış Ekipleri Eğitimi, Temel Stok Yönetimi ve Merchandising, Perakende Finans Bütçe ve Muhasebe Yönetimi ve Perakende E-ticaret Kurumsal Yönetim Danışmanlığı ve Eğitimleri vermektedir.

Oktay Yıldıray

Eğitimen / Danışman

Satış Kanalları Yönetimi

 

Oktay Yildiray; Eğitiminin ardından Perakende sektörüne çekirdekten giriş yapmış bu alanda kariyer yapmayı hedeflemiş son 23 yıldır da sektörün içinde önemli bir çok şirket ve pozisyonda çalışmıştır. 

Halen profesyonel eğitmen olarak faaliyet göstermekte ve perakende sektörü için gizli müşteri uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca  sektörel araştırmalar da yapmaktadır.

Reebok; Nike; Puma; Benetton Lufian ve Sportive gibi perakende sektörünün önemi kurumlarında Mağaza Müdürlüğü; Mağazalar Koordinatörlüğü; Bölge Müdürlüğü; Franchise Operasyon Direktörlüğü ve Ülke Satış Direktörlüğü pozisyonlarında çalışmıştır.

Sinan İz

Eğitmen / Danışman

Ürün Yönetimi ve Tasarım

A.Sinan Iz; Eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı – Moda Tasarımı Bölümünde tamamladı.

Tasarımcı olarak, Vakko, Şahinler Holding, C&A Türkiye ofisi Tasarım Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, Tasarım, Ürün ve Arge Yöneticiliği ile Marka Yönetimi kariyerine başlayarak; Melteks, Nap Intimates, Deba Holding, Tema Mağazacılık, Collezione ve Lufian Markalarında 24 yıllık bir is deneyimine sahiptir.

Akademi İstanbul Kariyer Tasarım Okullarında da 2010-2011 yıllarında Tasarım Stratejileri dersi vermiştir. M.Ü.G.S.F Moda Tasarımı Bölümünde 2007’den beri Hazır giyim ve Endüstriyel Hazır giyim Koleksiyonu oluşturma teknikleri dersleri, Ismek Eğitim Kurumlarında, 2010’dan beri Görsel Tasarım ve Vitrin Düzenleme dersleri vermektedir.

Mine Erkan

Eğitmen / Danışman 

Görsel Mağazacılık

 

Mine Erkan; Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor Kostüm Tasarımı Mezunu olup, New Vision Studio New York'ta Visual Merchandising eğitimi almıştır.

Boyner, Beymen, Vakko, Harvey Nichols ve Brandroom gibi bir çok markada Tasarımcı ve Görsel Düzenleme Müdürü görevlerinde bulunan Erkan, Armaggan, Damat, Hatemoğlu, Penti, Tarık Ediz, Tailord, Bella Maison gibi markalara da danışmanlık verdi.

Halen Macro Retail Akademide ve çeşitli kurumlarda Profesyonel Eğitmenlik ve Danışmanlık hizmetleri vermektedir.

bottom of page